Strefa logowania klientów

Login: Hasło:
Menu:
Umów się z doradcą:
 
 
Umów się z doradcą

606 155 011Wypełnij formularz
Szybki kontakt:

Tel. kom. 606 155 011
biuro@pure-finance.pl

Aktualne kursy NBP:
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-09-22
USD 3,8359 +1,04%
EUR 4,5055 +0,57%
CHF 4,1902 +0,82%
GBP 4,9195 +0,89%
Wspierane przez Money.pl
Aktualności

Zobacz jaką dostaniesz emeryture

Data dodania: 2013-04-08

Im dłużej będziesz klientem drugiego filaru, tym większa będzie twoja emerytura. Nie licz jednak na to, że jej wysokość będzie równa twojemu ostatniemu wynagrodzeniu. Money.pl sprawdził, na jakie świadczenie możesz liczyć w przyszłości.

Ponad 2,2 biliona złotych oraz ponad 270 miliardów złotych. Tyle pieniędzy czeka w tej chwili na przyszłych emerytów. Pierwsza kwota w ZUS - choć gigantyczna, to czysto wirtualna, bo jedynie w formie zapisów na naszych kontach. To dług, jaki polski rząd ma wobec osób, które będą przechodzić na emeryturę.

Druga kwota, ponad ośmiokrotnie niższa, to środki na kontach w Otwartych Funduszach Emerytalnych. O te pieniądze toczy się teraz polityczna walka. Od jej efektu będzie zależała wysokość naszych przyszłych świadczeń i sposób ich wypłat. Money.pl sprawdził, jakich emerytur mogą spodziewać się osoby, które zaczną pobierać świadczenia w kolejnych latach. Prognozy są dramatyczne.


źródło: money.pl

Trzeba zwrócić uwagę, że wyliczenia uwzględniają inflacje ale średnią. Brakuje natomiast w artykule najważniejszej kwestii: "To co jest w OFE jest gotówką skapitalizowaną na indywidualnym koncie, która należy do ubezpieczonego. W momencie, kiedy przejdzie on na emeryturę, będzie mu wypłacana ta gotówka. Nie wiemy co i ile zostanie wypłacone za lat dwadzieścia lub trzydzieści z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dlatego, że poziom zobowiązań rośnie, Polaków jest coraz mniej, system podatkowy jest na granicy możliwości jego podnoszenia i to jest system podatkowy. Więc mamy z jednej strony gotówkę i oszczędność, a z drugiej uprawnienia emerytalne."

Wstecz